MioMat - výrobník rastlinného mlieka

PDFTlačiťEmail
Ľahká a rýchla príprava rastlinného mlieka, polievok a aj zdravých smoothie, či džúsov v RAW kvalite.
MioMat - výrobník rastlinného mliekaMioMat - výrobník rastlinného mlieka
Predajná cena po zľave
Predajná cena139,00 €
Zľava
Popis
MioMat - výrobník rastlinného mlieka
Čo je MioMat?

MioMat je skvelá mašinka, ktorá vám výrazne zjednoduší prácu v kychyni a vykúzlite s ňou rôzne zdravé dobroty.

Pripravíte si chutné rastlinné mlieka, skvelé zeleninové polievky, rôzne kaše, ale aj chutné džúsy. Všetko veľmi jednoducho a v pohodlí vašej kuchyne. MioMat vám poslúži napríklad aj v práci, môžete si pripraviť zdravé rastlinné mlieko na desiatu alebo čerstvú polievku na obed.

MioMat nie je len pre fanúšikov zdravých pochúťok, ale aj pre všekých, ktorí zo zdravotných dôvodov hľadajú alternatívu ku klasickému kravskému mlieku. MioMat je skvelý pomocník aj pre mamičky – pripraví zdravé a vždy čerstvé polievky a kaše pre vaše deti.

Obsluha MioMatu je veľmi jednoduchá. Stačí, ak vložíte do nádoby ingrediencie, z ktorých chcete pripraviť skvelú pochúťku, pridáte vodu a vyberiete ten vhodný program na prípravu. O 2 až 25 minút (podľa typu programu) je vaše jedlo, či nápoj hotové.  Nechajte sa inšpirovať našimi chutnými receptami.

    Objem MioMatu: 1,1 až 1,3 litra.
    Výkon ohrevu: 800 W
    Výkon motora: 250 W
    Otáčky: 11000 až 22000 r/min

Štyri programy na varenie:
Rozhodnite sa akú pochúťku si chcete pripraviť, vložte do nádoby ingrediencie, ochuťte, zalejte vodou a stlačte tlačidlo programu.

Veggie Milk: krátky, 10 minútový program prípravy všetkých typov rastlinných mliek okrem strukovinových – orechové, kokosové, sezamové, vločkové, arašidové, makové, pšenové, pohánkové a iné, podľa vašej fantázie... Ohrev dosiahne max. 75 °C.

Soy Milk: 25 minútový program prípravy sójového mlieka, z namočených alebo nenamočených bôbov. Sójové mlieko je možne dochutiť napr. makom, sezamom a pod. Ohrev dosiahne 100 °C.

Mash/Soup: 25 minútový program prípravy chutných zeleninových a strukovinových polievok (brokolicová, hrachová, tekvicová, fazuľová, šošovicová, cícerová a pod.), či zdravých kaší (ryžová, quinoová, pšenová, z ovsených vločiek a pod.). Ohrev dosiahne 100 °C.

Juice mix: krátky, 2 minútový program prípravy ovocných a zeleninových džúsov. Rozmixuje ingrediencie a ako jediný program nevarí a nezohrieva.

Video receptíky:
Sójové mlieko
Mandľové mlieko
Zelerovo cícerová polievka
Recepty:
Sójové mlieko:
Čerstvé domáce sójové mlieko a iné sójové dobroty si pripravíte s MioMatom veľmi jednoducho.

Ak myslíte na prípravu mlieka vopred, sójové bôby namočte - vo vode by mali byť 4 až 10 hodín a úplne najlepšie bude, ak ich necháte v chladničke. Mlieko si ale môžete pripraviť aj z nenamočených bôbov.
Do odmerky na ingrediencie, ktorá je súčasťou balenia nasypte bôby (namočené alebo nenamočené) a dajte ich do nádoby MioMatu. Na prípravu mlieka stačí jedna odmerka.
Sójové mlieko si môžete tiež ochutiť sezamom, makom, kokosom alebo čímkoľvek podľa vašej chuti.
Už sa len pohodlne usaďte a vychutnajte si chutný, osviežujúci a zdravý nápoj. Ak ho nestihnete vypiť naraz, môžete ho skladovať v chladničke 3 až 4 dni.
Naše tipy:
Po precedení sójového mlieka vám v sitku zostane zvyšok pomletej sóje, tzv. okara, z ktorej môžete pripraviť ďalšie dobroty, napr. hamburgery
Ak dodržíte množstvo ingrediencií, ktoré uvádzame pri receptoch, nápoj bude mať hustotu podobnú kravskému mlieku.
Ak sa vám pripravené mlieko zdá príliš husté, môžete ho zriediť prevarenou vodou. Naopak, ak sa vám mlieko zdá príliš riedke, pri nasledujúcej príprave použite viac ingrediencií.                       Hustota závisí od toho, aké množstvo ingrediencií použijete.

Iné rastlinné mlieka:
Recepty na rastlinné mlieka od výmyslu sveta – ryžové, mandľové, pšenové, pohánkové, vločkové, makové, kokosové, sezamové, quinové...

Príprava je úplne jednoduchá a rýchla a výsledok super chutný. Nápoj si môžete pripraviť z jednej alebo z viacerých ingrediencií – závisí od vašej chuti a kreativity. Odporúčame vyskúšať ovseno mandľové. Mňam!
Všetky ingrediencie prepláchnite pod tečúcou vodou a vložte ich do nádoby MioMatu.
O 10 minút vám zvukový signál oznámi, že nápoj je hotový. Môžete ho precediť cez sitko a zvyšok pomletých ingrediencií môžete použiť na prípravu ďalších dobrôt.

Už sa len pohodlne usaďte a vychutnajte si chutný, osviežujúci a zdravý nápoj. Ak ho nestihnete vypiť naraz, môžete ho skladovať v chladničke 3 až 4 dni.

Naše tipy:
Ak dodržíte množstvo ingrediencií, ktoré uvádzame pri receptoch, nápoj bude mať hustotu podobnú kravskému mlieku.
Ak sa vám pripravené mlieko zdá príliš husté, môžete ho zriediť prevarenou vodou. Naopak, ak sa vám mlieko zdá príliš riedke, pri nasledujúcej príprave použite viac ingrediencií. Hustota závisí od toho, aké množstvo ingrediencií použijete.

Polievky a kaše:
Zeleninovo-strukovinové krémové polievky z MioMatu sú proste bomba! Ak chcete variť rýchlo, pohodlne ale najmä zdravo, nepoznáme lepšie riešenie ako je MioMat.

Pri príprave polievky alebo kaše môžete použiť rôzne druhy zeleniny (napr. mkrva, zemiaky, tekvica, brokolica, karfiol atď), strukovín (fazuľa, šošovica, cícer a pod) alebo cereálií. Je to na vašej chuti a fantázii. Naša obľúbená je aj krémova fazuľovo-tekvicová polievka.

Množstvo ingrediencií, ktoré použijete ovplyvní hustotu jedla - na polievku vám stačí použiť jednu odmerku, na kašu dve.

Pripravte si jednu alebo dve odmerky ingrediencií (podľa toho či si želáte pripraviť polievku alebo kašu) a dobre ich prepláchnite pod tečúcou vodou. Zeleninu vždy ošúpte a nakrájajte na malé kúsky.

Všetko vložte do MioMatu a ochuťte tak, aby to bolo podľa vašej chuti. Pridajte napríklad soľ, korenie, olej, cesnak alebo cibuľu.

Dolejte pitnú vodu podľa pravidla: viac vody ako ingrediencií a hladina vody medzi ryskami MIN a MAX.

Zapnite MioMat a stlačte Mash/Soup. MioMat sa dá do práce a po 25 minútach je dobrota hotová. Oznámi vám to zvukový signál. Už len lyžicu do ruky a dobrú chuť!

Smoothies:
Čerstvým smoothie sa zavďačíte vždy a všade. Veď kto by si rád nepochutnal na zdravom a osviežujúcom nápoji...? V MioMate ich pripravíte za 2 minúty a presne viete, čo pijete.

Na chutný smoothie budete potrebovať ovocie, zeleninu alebo ich kombináciu.

Všetko ošúpte, prípadne aj odkôstkujte a pokrájajte na malé kúsky a vložte do nádoby MioMatu. Môžete pridať aj rôzne druhy orechov, ktoré nevyžadujú tepelnú úpravu.

Dolejte studenú pitnú vodu podľa pravidla: viac vody ako ingrediencií a hladina vody medzi ryskami MIN a MAX.

Zapnite MioMat a stlačte Juice mix. Do 2 minút máte hotový skvelý smoothie z dobrôt, ktoré ste si samy zvolili. Smoothie bude samozrejme studený, pretože MioMat pri tomto programe nezapína tepelný ohrev.

Ak ste pripravovali smoothie z tvrdej zeleniny, odporúčame nápoj precediť cez sitko. Nazdravie!

Jahodový kokteil:
Na liter kokteilu potrebujeme - 250 g jahôd, sójové/rastlinné mlieko

Mrazené alebo čerstvé jahody vložte do nádoby MioMatu.
Dolejte napr. vanilkové sójové mlieko alebo iné rastlinné mlieko podľa vašej chuti - podľa pravidla „viac vody ako ingrediencií a hladina vody medzi ryskami MIN a MAX".
Zapnite MioMat a stlačte Juice mix. MioMat sa dá do práce a o 2 minúty máte vynikajúci jahodový kokteil hotový.

Hamburger z okary:
Na porciu pre 4 osoby potrebujeme -
1 porciu okary (po príprave 1 litra sójového mlieka ostane približne 100 g okary)
100 g celozrnnej hladkej múky
1 mrkvu
1 cibuľu
3 strúčiky cesnaku
1 vajíčko
soľ a čierne korenie
Mrkvu, cibuľu a cesnak očistíme, mrkvu na jemno nastrúhame, cibuľu a cesnak nadrobno nasekáme.
Všetky ingrediencie spolu zmiešame a z pripravenej zmesi vyformujeme hamburgery, ktoré potom vysmážame.
Dobrú chuť!

Návod na použitie:
Zapnutie MioMatu - Položte ovládací panel s motorom na nádobu. Pripojte kábel a zapojte ho do elektriny.
MioMat je zapnutý, ak vydá zvukový signál a rozsvietia sa všetky tlačidlá na ovládacom paneli. Stlačte tlačidlo podľa želaného programu

Vypnutie MioMatu - Odpojte kábel z elektriny a následne vytiahnite kábel z prístroja.

Ak pripravujete mlieko, preceďte ho cez sitko, ktoré je súčasťou balenia. Sitko môžete použiť aj v prípade, ak pripravujete džúsy z tvrdej zeleniny.
Buďte opatrní, pretože nápoj, motor aj nádoba sú horúce (okrem programu Juice Mix).

Ak MioMat po ukončení prípravy nápoja neodpojíte z elektriny, bude počas nasledujúcich 30 minút udržiavať nápoj teplý (okrem programu Juice Mix).

Príprava ingrediencií:
Pripravte si ingrediencie do odmerky, ktorá je súčasťou balenia.

Pri príprave sójového mlieka alebo rastlinného mlieka odporúčame použiť jednu odmerku na jedno varenie. Ak sa rozhodnete pre iné množstvo ingrediencií, je dôležité zachovať vždy správny pomer – viac vody ako ingrediencií. Mlieko môžete pripraviť z jednej alebo z kombinácií rôznych ingrediencií podľa vašej chuti.

Pri príprave polievky alebo kaše môžete použiť rôzne druhy zeleniny, strukovín alebo cereálií. Množstvo ingrediencií ovplyvní hustotu pokrmu. Na prípravu polievky odporúčame použiť max. 2 odmerky ingrediencií, na prípravu kaše 3 odmerky. Vždy je dôležité zachovať správny pomer – v nádobe je viac vody ako ingrediencií.

Príprava džúsu:
Použite 250 gramov ovocia alebo zeleniny alebo ich kombináciu. Ovocie alebo zeleninu ošúpte, podľa druhu aj odkôstkujte a pokrájajte na malé kúsky.
Ingrediencie dobre prepláchnite pod tečúcou vodou. Vložte všetky ingrediencie do nádoby pristroja. Dolejte pitnú vodu, vždy po rysku Max v nádobe.
Zapnite MioMat.
Zvoľte tlačidlo podľa želaného programu
Po zvolení programu MioMat začne proces prípravy nápoja/pokrmu.
Príprava trvá približne 2 až 25 minút a ukončenie prípravy nápoja/pokrmu oznámi zvukový signál.

Vypnite MioMat a môžete servírovať.
Dodávateľ: MioBio Slovensko
 
 
 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.