Žuvačky Chicza Mint BIO 30g

PDFTlačiťEmail
Prvá certifikovaná BIO a Fair Trade žuvačka, sladená trstinovou šťavou.
Žuvačky Chicza Mint BIO 30g Žuvačky Chicza Mint BIO 30g
Predajná cena po zľave
Predajná cena2,20 €
Zľava
Popis
Žuvačky Chicza Mint BIO 30g
Prírodná, chutná, vzácna, biologicky odbúrateľná.
Výsledný produkt je vzácnou výnimkou vo zväčša umelom svete žuvačiek.
Pri výrobe žuvačky Chicza sa guma chicle,  zo stromu Chicozapote z mayskeho daždového pralesa, taví spolu s prírodnými voskami a pretvára sa na gumový základ. Keď je gumový základ ešte horúci, mieša sa s biosladidlami (medzi iným so vždy zdravým agávovým sirupom s nízkym glykemickým indexom) a prírodnými arómami, a potom sa lisuje a tvaruje na žuvačkové prúžky.
Bežne dostupné žuvačky typicky obsahujú najviac 5-7 % gumového základu, ak vôbec nejaký. Zvyšok produktu je umelý, vyrobený z polymérov na báze ropy, t.j. plastov. To je malé množstvo v porovnaní so 40 % organickým základom žuvačky Chicza.
Prírodná chuť žuvačky Chicza sa snaží zachytávať chuť čerstvého a divého ovocia, byliniek a korení a originálnu gumovú a žuvaciu konzistenciu, ktorú môže dať len prírodná guma.
Jednou z veľkých výhod zloženia žuvačky Chicza je biologická odbúrateľnosť. Po jej použití sa jej všetky prírodné zložky premenia na prach v priebehu niekoľkých týždňov. (V skutočnosti môže dokonca zlepšiť zloženie kompostu).
Zloženie: sušená trstinová šťava 37%, gumový základ 35% (obsahuje E170 Calcium carbonate) glukóza 24%, sirup z agáve 3%, príchuť mäta pieporná.
Produkt ekologického poľnohospodárstva.
Krajina pôvodu: Mexiko

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.