Amalaki Zázvor 100g Everest

PDFTlačiťEmail
Embilika lekárska
Everest Ayurveda Amalaki
Predajná cena po zľave
Predajná cena2,65 €
Zľava
Popis

Amalaki je v Indii považovaný za posvätný strom, ktorý plodí veľmi výživné tzv. „nebeské ovocie“. Jeho ovocie je vôbec najbohatším prírodným zdrojom antioxidantov a vitamínu C.

Vplyv na zdravie: zvyšuje obranyschopnosť organizmu, uľavuje pri žalúdočných a zažívacích problémoch, posilňuje srdcovú a mozgovú činnosť, podporuje zdravú funkciu kardiovaskulárneho systému, regeneruje telesné tkanivá vysokým množstvom antioxidantov, zvyšuje tvorbu červených krviniek, zlepšuje zrakové funkcie, priaznivo pôsobí na rast vlasov, atď.

Zloženie: amalaki (embilika lekárska), zázvor, trstinový cukor

Odporúčané dávkovanie: pri bežnom každodennom doplňovaní vitamínu C vystačí jedno 100 gr  balenie Amalaki na dobu troch dní. V prípade zvýšenej potreby vitamínu C pri poklese imunity, chorobe, rekonvalescencii športovej výkonnosti alebo inom fyzickom a  psychickom zaťažení je nutné spotrebovať jedno balenie denne.

Amalaki - ajurvédsky ovocný plod
Amalaki obsahuje široké spektrum antioxidantov (látky znižujúce bežný oxidačný proces, ktorý má na svedomí starnutie a odumieranie buniek) a bioflavonoidov (vitamíny podporujúce odolnosť bunkových stien proti prenikaniu škodlivých látok v podobe voľných radikálov) a silnú koncentráciu životne dôležitých esenciálnych aminokyselín. Je bohaté  na množstvo minerálnych látok a vitamínov ako je vápnik, železo, fosfor, karotén, vitamín B1, B2 a vitamín C.

Tento výnimočný plod Amalaki je po storočia používaný v systéme ajurvédského lekárstva ako najúčinnejší prostriedok pre udržanie dobrého zdravia, celkovú regeneráciu organizmu a dosiahnutie vysokého veku.

Amalaki = najbohatší prírodný zdroj vitamínu C
Spotreba vitamínu C je v každom organizme veľmi individuálna. Doporučená denná dávka vitamínu C sa  pri zdravom životnom štýle pohybuje bežne okolo 60 mg. Pre obmedzenie onemocnenia dýchacích ciest odporúčajú lekári dennú dávku od 100-150 mg. V prípade väčšej záťaže sa jeho spotreba zvyšuje až na niekoľko tisíc mg. Zvýšenou potrebu vitamínu C majú športovci, ľudia s oslabenou imunitou, chorí, diabetici, fajčiari a alkoholici. Spotrebu vitamínu C ovplyvňuje nielen zloženie stravy a príjem tekutín, ale tiež fyzická námaha a psychický stres.  Nedostatok vitamínu C sa prejavuje únavou, krvácaním ďasien a celkovo zníženou odolnosťou proti infekciám. Vitamín C sa v tele neukladá do zásoby a preto je nutné ho prijímať pravidelne. Zvlášť mladší ho potrebujú v pravidelných denných dávkach. Prírodne získaný vitamín C má prirodzene vyššiu účinnosť než ten, ktorý je synteticky pripravený.

Hmotnosť: 100 g

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.