Kakaový prášok BIO RAW 125g Iswari

PDFTlačiťEmail
Božské jedlo Inkov - z nepražených kakaových bôbov odrody Arriba.
Predajná cena po zľave
Predajná cena3,50 €
Zľava
Popis
Kakaový prášok BIO RAW 125g Iswari
Kakaové bôby od Iswari sú sušené semená plodov kakaovníka Arriba z Ekvádoru. Vďaka ich šetrnému spracovaniu pri nízkych teplotách (bez praženia) sú v nich zachované všetky bohaté nutričné ​​látky, vďaka ktorým bývalo kakao Indiánmi právom nazývané pokrmom Bohov. Vychutnajte si kakao v jeho najčistejšej podobe!

Obsahuje enzýmy dobrej nálady, má mimoriadne hodnoty antioxidantov, je bohaté na nenasýtené omega 6 mastné kyseliny, obsahuje najmä horčík, železo, síru, chróm, mangán a zinok. Kakao taktiež obsahuje množstvo minerálov a vitamínov.
RAW kakao obsahuje nenasýtené mastné kyseliny omega 6, ktoré sú však v čokoládach pražením znehodnotené na zdraviu škodlivé transmastné kyseliny.

Kakao dokáže navodiť dobrú náladu, pocity šťastia a spokojnosti a je aj ľahké afrodiziakum. Skrýva naviac MAO inhibítory (Monoamin Oxidase Inhibítory), ktoré spomaľujú odbúravanie andamidov a ďalších neurotransmiterov, zaisťujúc tým ich zotrvania v krvnom obehu, a tak umožňujú dlhšie trvanie príjemnej nálady.

Kakao je najbohatšou plodinou na antioxidanty, ktoré nás chránia pred pôsobením voľných radikálov (vznikajúcich v znečistenom prostredí, nekvalitnej strave, prirodzenou rádioaktivitou, a pod.). Ich množstvo je klasifikované tzv. ORAC jednotkami - kakao ich obsahuje viac ako 500 a napr. u nás na antioxidanty bohaté čučoriedky obsahujú cca 50 ORAC. V kakae sú zastúpené v podobe polyfenolov, katechínov a epikatechín.

Bohužiaľ od 14. 12. 2012 podľa nariadenia Európskej komisie č. 432/2012 nesmieme uvádzať vplyv potravín a väčšiny ich zložiek na ľudské zdravie - preto Vás prosíme, aby ste si vyhľadali vplyv látok obsiahnutých v kakau na ľudské zdravie sami z verejne dostupných zdrojov. Ďakujeme za pochopenie!

Použitie:
Pridajte do müsli, dezertov, jogurtov, ranných cereálií, apod.
Truffels s kakaovými bôbmi a goji: 1 lyžička kakaových bôbov, 1 lyžička goji, 1 lyžička kokosového oleja, 1 lyžička karobového prášku, 4 mandle, 5 datlí. Všetko spoločne nasekajte v robote na hrubú zmes, ktorá pôjde tvarovať. Vytvorte truffles. Servírujte na tanieri posypané karobovým práškom. Dobrú chuť!

Zloženie: 100% bio nepražené kakao (RAW)

Nutričné ​​hodnoty v 100 g:
Energetická hodnota 1739 kJ / 415 kcal
Tuky 11 g (z toho nasýtené mastné kyseliny 6,6 g)
Sacharidy 44 g (z toho cukry 1,5 g)
Vláknina 11 g
Bielkoviny 25 g
Soľ <0,1 g
Výrobca: Iswari
Krajina pôvodu: Česko

Poľnohospodárska produkcia: Evádor
 
 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.