Ashwaganda prášok 200g Dragon

PDFTlačiťEmail
superpotravina
Predajná cena po zľave
Predajná cena7,40 €
Zľava
Popis

Ashwagandha (ašvaganda) je známa aj pod názvami indický ženšen alebo zimná čerešňa. Jej latinský názov je Withania somnifera a do slovenčiny sa prekladá ako vitánia spavá. Patrí do čeľade ľuľkovitých (Solanaceae), je teda príbuzná napr. paradajkám, zemiakom ale aj goji. Pestuje sa v suchých oblastiach Indie a dá sa nájsť aj v Nepále. Využíva sa jej koreň, ktorý má horkú chuť. Obvykle sa melie na prášok.

Ashwagandha je jednou z významných liečivých rastlín v ajurvéde – tradičnej indickej medicíne starej 5000 rokov. Je považovaná za adaptogén. (Adaptogén je pojem používaný v alternatívnej medicíne na označenie rastlinných produktov zvyšujúcich odolnosť organizmu proti stresovým situáciám. Pod stresovými situáciami sa myslí nielen psychický stres, ale aj fyzické zranenia, telesná únava, zmenené podmienky.) V ajurvéde sa používa na liečbu nespavosti, nemá však sedatívne účinky. Ďalšie pozitívne účinky, ktoré má ashwagandha podľa ajurvédy, sú: zlepšenie pamäte, zlepšenie schopnosti učiť sa, zrýchlenie reakčného času, zmierňovanie pocitu úzkosti a depresie. Súčasný vedecký výskum neposkytol doteraz dostatočné dôkazy potvrdzujúce tieto účinky ashwagandhy.

Po chemickej stránke obsahuje ashwagandha asi trinásť rôznych alkaloidov, steroidné laktóny, saponíny, železo a ďalšie zložky.

Používaná v indickej medicíne, považovaná za adaptogén, pri strese a nespavosti, nemá sedatívne účinky

 

Použitie:

Obvykle odporúčaná denná dávka je 1 – 3 gramy (približne jedna tretina až dve tretiny čajovej lyžičky). V prípade nespavosti je vhodné užiť ashwagandhu večer pred spaním. Dávkovanie pri konkrétnych zdravotných ťažkostiach odporúčame prebrať s ajurvédskym odborníkom.

  • užite priamo a zapite vodou
  • zamiešajte do džúsu alebo smoothie

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.