Olej Konopný BIO 500ml SUM

PDFTlačiťEmail
100% extra kvalitný BIO olej zo semien z Kanady, s vysokým obsahom vitamínu E a omega-3.
Olej Konopný BIO 500ml SUMOlej Konopný BIO 500ml SUM
Predajná cena po zľave
Predajná cena15,00 €
Zľava
Popis
Olej Konopný BIO 500ml SUM
Čerstvý BIO konopný olej, tmavo zelený a príjemne voňavý, má blahodárne účinky na naše zdravie. Omega-3 a 6, vitamín E, k tomu charakteristická plná chuť...
...asi najlepší panenský olej vôbec...
Vďaka najvyššiemu obsahu esenciálnych mastných kyselín medzi rastlinnými olejmi a ich unikátnemu zloženiu dokáže významne pomôcť pri prevencii a liečbe mnohých civilizačných ochorení...
Srdcovo - cievne ochorenia, vysoký tlak, arteroskleróza, srdcová arytmia, vysoká hladina LDL cholesterolu.
Konopný olej je jedným z najefektívnejších prírodných prostriedkov pre prevenciu a liečbu srdcovo - cievnych ochorení typu vysoký krvný tlak, arteroskleróza, vysoký LDL cholesterol...! Stovky štúdií dokázali, že Omega-3 polynenasýtené mastné kyseliny znižujú hladinu triglyceridov a cholesterolu. Omega-3 mastné kyseliny v konopnom oleji vďaka výnimočnému zloženiu vysoko účinne pôsobia pri znižovaní krvného tlaku, priľnavosti krvných doštičiek a hladiny fibrinogénu, ktorý je kľúčovým markerom aterosklerózy. Na regulácii hladiny cholesterolu sa významne podieľa aj prítomnosť fytosterolov.
Konopný olej významne znižuje vysoký krvný tlak a vysokú hladinu LDL cholesterolu! Súčasne zvyšuje hladinu dobrého HDL cholesterolu.
Prevencia arterosklerózy sa pri pravidelnom užívaní konopného oleja deje na viacerých úrovniach: PUFA nielen upravujú lipidový profil a zabraňujú tak vytváraniu lipidových plátov v cievnej stene, ale aj znižujú agregáciu krvných doštičiek, čím pozitívne prispievajú k správnemu prúdeniu krvi a zabraňujú tvorbe krvných zrazenín, na čom sa podieľa aj v oleji obsiahnutý metylsalicylát, príbuzný známej kyseliny acetylsalicylovej (aspirinu, acylpirínu).

Konopný olej je prírodný liek č.1 na ochorenia kože typu atopický ekzém, psoriáza, mykóza, zaparená alebo zapálená pokožka...! Polynenasýtené esenciálne mastné kyseliny sú potrebné pre zdravé a pružné bunkové membrány a pôsobia proti vírusom, plesniam a baktériám. Z množstva klinických štúdií vyplýva, že esenciálne mastné kyseliny sú účinné pri liečbe mnohých chronických alergických a zápalových ochorení pokožky, akými sú ekzém, psoriáza, lupus, akné, zaparená alebo zapálená pokožka, mykóza. Kľúčovú úlohu v konopnom oleji zohráva výnimočná kombinácia GLA a ALA nenasýtených mastných kyselín. Konzumáciou oleja a aj potieraním postihnutej pokožky sa kožné ochorenia riešia komplexne a s vynikajúcimi výsledkami. Svojimi účinkami dokáže konopný olej nahradiť konvenčné riešenia pri liečbe závažných kožných ochorení a na rozdiel od farmaceutického riešenia problému je možné a žiadúce konopný olej užívať dlhodobo alebo trvalo bez vedľajších účinkov, naopak s mnohými ďalšími benefitmi pre organizmus. Zvlášť vhodný pre deti!
Cukrovka 2.typu.
Konopný olej je výborným riešením pre pacientov s cukrovkou 2.typu, ktorá je typickým civilizačným ochorením posledného storočia. Nové klinické štúdie ukazujú, že konopný olej už pri užívaní 1PL denne signifikantne znižuje u pacientov s cukrovkou 2.typu hladinu LDL cholesterolu, triglyceridov, cukru aj glykovaného hemoglobínu v krvi. Rovnako u týchto pacientov dochádza k zvýšeniu hladiny “dobrého” HDL cholesterolu. Efekt tejto suplementácie dokonca pretrváva aj nejaký čas po vysadení konopného oleja.
Zápalové ochorenia, ulcerózna kolitída a crohnova choroba.
Konopný olej je výnimočne silným prirodzeným protizápalovým prostriedkom pri zápaloch rôzneho typu vrátane autoimunitných zápalov! Zápalové ochorenia ciev, kože, rôzne vnútorné zápaly vrátane kĺbov, atď... Konopný olej svojím výnimočným profilom polynenasýtených mastných kyselín a tiež vďaka prítomnosti bioaktívneho chlorofylu a antioxidantov aktívne pôsobí na zápalové a mykotické ochorenia hrubého čreva. Významne zlepšuje stav chorých postihnutých ulceróznou kolitídou alebo iným bližšie nešpecifikovaným zápalom čreva.
Hormonálna rovnováha, menopauza.
Konopný olej SUM je vysoko účinný prírodný prostriedok pre obnovenie a udržanie hormonálnej rovnováhy, najmä pre ženy v menopauze. Výborne pomáha pri všetkých typických problémoch v menopauze, chráni telo pred klasickými nebezpečenstvami menopauzy ako infarkt alebo obvyklé zvýšenie telesnej hmotnosti. Tu opäť zohráva úlohu extra vysoký obsah GLA v našom konopnom oleji. GLA je veľmi účinná nenasýtená Omega-6 kyselina pri liečbe predmenštruačných symptómov a symptómov spojených s menopauzou. Vzhľadom na profil mastných kyselín je konopa vhodnejšia na dlhodobé používanie ako iné zdroje GLA. Olej z konopných semien obsahuje aj chlorofyl bohatý na horčík, ktorý významne prispieva k hormonálnej rovnováhe organizmu.
Reumatické a zápalové ochorenia, artritída.
Omega-3 mastné kyseliny pomáhajú pri tvorbe prostaglandínov série 3 (PG3), protizápalových chemických látok, ktoré v tele pôsobia ako hormóny. Olej z konopných semien poskytuje kľúčové mastné kyseliny pre dlhodobú liečbu zápalu kĺbov vrátane reumatoidnej artritídy.
Rakovina.
Konopný olej je významnou prevenciou a účinným pomocným prostriedkom pri liečbe širokého spektra rakovinových ochorení. Polynenasýtené mastné kyseliny a vysoký obsah GLA pracujú v organizme na niekoľkých úrovniach, udržujú metabolizmus buniek vo výbornej kondícii, čím významne znižujú riziko rakovinových ochorení a pomáhajú v ich liečbe. Kanabidiol CBD obsiahnutý aj v konopných semienkách má výrazný antioxidačný účinok, so signifikantnou anti-nádorovou aktivitou.
Nervová sústava, parkinsonova choroba, alzheimerova choroba, depresie.
Nedostatok PUFA v membránach nervových buniek centrálneho nervového systému sa spája s viacerými neurodegeneratívnymi ochoreniami ako je napr. Alzheimerova alebo Parkinsonova choroba. Esenciálne mastné kyseliny sú nevyhnutné pre zdravú štruktúru bunkových membrán, a to najmä v nervových bunkách, pretože sú potrebné pre myelínový obal, ktorý nervové bunky chráni. Esenciálne mastné kyseliny sú osobitne dôležité pre zdravý vývin mozgu detí. Významná prevencia a podpora liečby rôznych neurodegeneratívnych ochorení mozgu a nervovej sústavy.
Alergie a imunitný systém.
Esenciálne mastné kyseliny posilňujú funkciu imunitného systému, pomáhajú obnoviť reguláciu črevných baktérií a zvyšujú energiu buniek pri odstraňovaní odpadového materiálu. Obsah tokoferolov a chlorofylu významne zvyšuje účinky konopného oleja v našom organizme. Pravidelné užívanie nám pomôže obnoviť silný imunitný systém a zbaviť nás mnohých alergií.
Vlasy, nechty.
Konopný olej je výborným prostriedkom pre zdravé vlasy, nechty, nechtové lôžka a pokožku hlavy. Pravidelné užívanie oleja preukázateľne rieši problémy s pokožkou hlavy (suchá pokožka, svrbenie, lupiny), viditeľne zlepšuje kvalitu vlasov a nechtov, rieši problémové zápaly v oblasti nechtových lôžok. Účinky sa prejavujú už po niekoľkých týždňoch užívania, výrazné zlepšenie aj pri vonkajšom použití (vtieranie oleja do vlasov na noc už po jednej kúre viditeľne zlepší kvalitu vlasov a výrazne pomôže pri eliminácii lupín, vlasové zábaly, natieranie nechtov a nechtových lôžok a pod.), spoločne s vnútorným užívaním sa rieši problém komplexne.
Zloženie: 100% za studena lisovaný olej z *bio konopných semienok, živá strava (raw food). Fľašované v ochrannej atmosfére pre zachovanie dlhodobej čerstvosti.
*bio = z ekologického poľnohospodárstva.
Olej je bez umelých konzervačných látok a farbív.
Priemerné nutričné hodnoty v 100 ml výrobku = 92 g:
Energetická hodnota: 3404 Kj / 828 Kcal
Tuky: 92 g (z toho: Nasýtené: 8 g, Mononenasýtené (Omega-9): 10 g, Polynenasýtené: 72 g z toho: ALA (kyselina alfa-linolénová, Omega-3): 21 g
Karbohydráty: 0 g
Vláknina: 0 g
Bielkoviny: 0 g
Soľ: 0 g
Vitamíny: vitamín E: 67,8 mg / 565%*
*referenčný denný príjem (dospelí)
Skladovanie: na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí.
Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.
Obsah: 500ml v tmavej sklennej fľaši
Krajina pôvodu: Slovensko
Poľnohospodárska produkcia: Kanada
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady EÚ č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach sa zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú, (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nie je možné poskytovať tieto informácie priamo na výrobkoch, alebo pri predávaných produktoch.
Viac informácií o výrobku získate na:

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.