Ghí BIO 480g Finck Naturkost

PDFTlačiťEmail
Ajurvédske maslo spracované podľa tradičnej ajurvédskej receptúry.
Ghí BIO 480g Finck NaturkostGhí BIO 480g Finck Naturkost
Predajná cena po zľave
Predajná cena15,85 €
Zľava
Popis
Ghí BIO 480g Finck Naturkost
Indické alebo prepustené maslo, ktoré pomáha detoxikovať organizmus, podporuje látkovú výmenu a znižuje hladinu cholesterolu.

Ghí je ľahko stráviteľné a používa sa ako obyčajné maslo alebo iné tuky.

Ghí, čiže prepustené maslo, sa síce pripravuje z klasického masla, ale má úplne iné vlastnosti ako obyčajné maslo. Dokáže viazať a odvádzať z tela jedy, posilňovať zrak a obranné schopnosti organizmu, regenerovať bunky či schladiť horúčosť. Prepustené maslo však nie je rozpustené maslo. Ghí sa pripravuje niekoľko hodín, vyžaduje teda dosť času i trpezlivosti. Ale ktorý elixír života a mladosti to nevyžaduje?

Príprava ghí:
Z jedného kilogramu masla (4 kocky) získate takmer liter ghí. Na veľmi miernom ohni, v hrnci z nerezovej ocele alebo varného skla sa maslo rozpustí – pri zahrievaní treba prvých 30 minút neustále zbierať kovovým sitkom penu, ďalších 6 – 8 hodín zahrievania sa pena zbiera podľa potreby. Nakoniec sa ghí precedí cez čisté plátno a uskladní v sklenených nádobách s uzáverom. (Opakovaním celého procesu zahrievania, najlepšie dvojnásobným, možno vytvoriť ghí, ktoré je mimoriadne kvalitné a trvalivé.)
Ghí netreba uskladňovať v chladničke.

Použitie ghí:
Ghí je veľmi dobre stráviteľné a používa sa všade tam, kde sa bežne používajú tuky, vrátane natierania na pečivo. Má vyšší bod prepaľovania (200-250°C) než pôvodné maslo (150-180°C) a omnoho dlhšiu trvanlivosť mimo chladničky.

Ak máte chuť na niečo špeciálne, pripravte si orientálny „nápoj lásky“ (pre milovníkov mlieka): zmiešajte mlieko, ghí a olúpané zomleté mandle.

Ak chcete odychovať, ale súčasne aj premýšľať, urobte si jedlo z ghí a čerstvých potravín, ktoré uvaríte a skonzumujete do troch hodín. Napríklad zmiešajte ryžu, červenú šošovicu, štipku kurkumy, zmes korenia garam masala, ghí a štipku soli.
Neobsahuje žiadne umelé prísady, MLIEČNY CUKOR ani MLIEČNU BIELKOVINU.

Zloženie: 99,9% BIO maslový tuk zo 100% BIO masla

Výživové údaje na 100g:
Energia 3763kJ / 899kcal
Tuky 99,9g (z toho nasýtené mastné kyseliny: 65,8g)
Sacharidy 0g (z toho cukry: 0g)
Bielkoviny 0g
Soľ 0g

Skladovanie: pri izbovej teplote alebo v chlade

Krajina pôvodu: Nemecko

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.