Otruby konopné BIO 200g Sum

PDFTlačiťEmail
Čistí črevo, absorbuje toxické látky zo stravy a škodlivé metabolity vznikajúce pri trávení.
Otruby konopné BIO 200g SumOtruby konopné BIO 200g Sum
Predajná cena po zľave
Predajná cena2,90 €
Zľava
Popis
Otruby konopné BIO 200g Sum

Čo sú Konopné otruby?
Konopné otruby sú vlastne pomletý obal či šupka konopného semienka. Po vylisovaní oleja zo semienka sa následne výlisok, tzv. koláč zomelie ne celozrnnú múku. Následne múku preosievame a tak získavame hrubú zložku múky - vlákninu. V súčasnosti je práve tejto zložky v našej strave zúfalo málo.

Prečo ich konzumovať?
Nerozpustná konopná vláknina je v našom tráviacom trakte úplný zázrak. Čistí črevo, absorbuje do seba toxické látky zo stravy a škodlivé metabolity vznikajúce pri trávení. Chráni črevo pred množením škodlivých mikroorganizmov, ako napr. salmonely. Nenahraditeľný pomocník pri zápche, podporuje prirodzené vzťahy čriev alebo pri detoxikácií organizmu a chudnutí. Dostatočný príjem vlákniny je prevenciou pred rakovinou hrubého čreva, srdcovo cievnymi ochoreniami alebo inými civilizačnými chorobami. Dospelý človek potrebuje cca 20g vlákniny denne.

Čo obsahujú Konopné otruby?
Konopné otruby obsahujú až 2/3 kvalitnej nerozpustnej vlákniny, ale aj veľký obsah stopových prvkov ako železo, horčík, mangán, zinok, fosfor a meď. Je takisto veľmi dobrým zdrojom vitamínu B9 - kyseliny listovej.

Je lepšia nerozpusrná vlákniny ako rozpustná vláknina?
Áno aj nie. Oba typy vlákniny sú pre náš organizmus potrebné, avšak fungujú úplne inak. V dnešnej dobe je populárna hlavne rozpustná vláknina, ktorá prudko zväčšuje svoj objem už v tenkom čreve a tým vyvoláva pocit nasýtenia. Pre túto vlastnosť sa používa hlavne ako súčasť diét na chudnutie. Rozpustná vláknina však nemá také čistiace schopnosti ako nerozpustná vláknina. Rizikom rozpustnej vlákniny môže byť, že do seba absorbuje okrem vody aj potrebné minerály a vitamíny. Na vylučovanie stolice pôsobí ako piest. Nerozpustná vláknina naopak jemne dráždi steny hrubého čreva a tým vyvoláva prirodzené peristaltické vzťahy. Čistenie hrubého čreva sa často krát prejaví v zlepšení pleti a pod. Pre je pre organizmus veľmi vhodné, aby bol príjem oboch typov vlákniny vyvážený.

Ako ich zaradiť do jedálnička?
Najjednodukším spôsobom je zamiešanie 1-3 lyžíc konopných otrúb s teplou vodou a vypiť hocikedy, pred alebo po jedle. Takisto môžete pridať pár lyžíc múky pri pečení, zamiešať do muesli, jogurtu, kaše, pomazánky a pod. Extra vlákninová bomba napr. do ovocného alebo zeleninového šejku.

Nenahraditeľná pri infekčných ochoreniach tráviaceho traktu (ako napr. salmonelóza), konzumácií ťažkých jedál či alkoholu alebo pri podozrení na pokazené jedlo - má schopnosť absorbovať škodlivé látky a toxíny, teda pomáha odľahčiť organizmus aj pri takýchto problémoch či prehreškoch. Pozor!!! - pri otrave jedlom, hubami alebo infekčnom ochorení musíte samozrejme vyhľadať lekára...!
Výživové údaje na 100 g výrobku:
energia: 1201 kJ / 293 kcal
tuky: 9 g (z toho: nasýtené mastné kyseliny: 1 g)
sacharidy: 2 g (z toho: cukry: 2 g)
vláknina: 66 g
bielkoviny: 18 g
soľ**: 0,16 g
** bez prídavku soli. Soľ je obsiahnutá v potravine len v dôsledku prirodzene sa vyskytujúceho sodíku
minerály: železo 11,0 mg / 79%*; fosfor 466 mg / 67%*; horčík 248 mg / 66%*; meď 1,40 mg / 140%*; mangán 9,70 mg / 485%*;
vitamíny: kyselina listová 150 μg / 75%*
* denné referenčné príjmy vitamínov a minerálnych látok (dospelí)
Zloženie: hrubý konopný prášok* (konopné otruby)
* = bio, z ekologického poľnohospodárstva
Krajina pôvodu: EÚ / Kanada
 

 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.