Konopný protein BIO 600g Sum

PDFTlačiťEmail
Zdroj komplexného rastlinného proteínu
Konopný protein 50%,600g
Predajná cena po zľave
Predajná cena17,00 €
Zľava
Popis

Konopný protein 50%,600g

ČO OBSAHUJE KONOPNÝ PROTEÍN?

Konopný proteín obsahuje min. 50% najkvalitnejšej komplexnej rastlinnej bielkoviny, plne porovnateľnej so živočíšnymi zdrojmi – má neuveriteľnú viac než 90% využiteľnosť. Vďačí za to hlavne absencii inhibítorov trypsínu, dokonale vyváženému pomeru všetkých 8 esenciálnych aminokyselín (obsahuje ich inak všetkých 22), ktoré umožňujú plnohodnotné zabudovanie proteínov a trávenie proteínov pritom nezaťažuje obličky. Preto je nenahraditeľný pre všetkých športovcov vegetariánov a vegánov ako aj pre ľudí so zhoršenou činnosťou obličiek, pre ktorých je príjem proteínov rizikový. Okrem toho je výnimočným zdrojom vitamínov skupiny B (B1, B2, B3, B6, B9) a takisto stopových prvkov ako železo, magnézium, mangán, zinok, fosfor, draslík. Na rozdiel od bežných vysokobielkovinových preparátov pre športovcov získaných chemickou izoláciou (pomocou hexánových rozpúšťadiel  - sója) alebo tepelnou extrakciou (srvátka) je konopný proteín SUM získaný za studena z konopného semienka iba procesom mletia a preosievania. Preto je náš konopný proteín stále 100% Raw - čiže živá enzymatická strava. Zachovaním všetkých pôvodných enzýmov sa podstatne zvyšuje využiteľnosť všetkých látok obsiahnutých v potravine pre náš organizmus. Preto je jedna dávka našeho konopného proteínu plne zrovnateľná s dávkou napr. 80-90% izolátu srvátkového proteínu, pretože bielkoviny v konopnom proteíne sú lepšie využiteľné. Okrem toho telu prospieva aj obsiahnutá vláknina, ktorá čistí tráviaci trakt a tak umožňuje lepšie využitie živín z potravy.

NA ČO JE DOBRÝ KONOPNÝ PROTEÍN?

Poskytuje vynikajúci zdroj prvotriednej bielkoviny, čo ocenia najmä všetci tí, ktorí fyzicky pracujú, či pravidelne trénujú alebo aj príležitostne športujú. Bielkoviny sú potrebné na budovanie, udržanie a regeneráciu svalovej hmoty ako aj na zdravý vývoj kostí. Špeciálne pri námahe či športe dochádza k zvýšenej potrebe bielkovín, pokiaľ ich organizmu nedodáme (napr. tým, že sa bezprostredne po športe či námahe najeme alebo si rozrobíme proteínový šejk), telo paradoxne namiesto tuku začne používať bielkoviny z našich svalov, pretože sú pre pečeň ľahšie dostupné. Preto mnoho ľudí s cieľom schudnúť, ktorí držia aj počas športovania diétu, naopak nestratia tuk, ale skôr svaly. Konopný proteín je vhodný pre všetkých, vrátane detí alebo ľudí s rôznymi alergiami na iné zdroje proteínu ako lepok, kazeín(mliečna bielkovina) či sójovú bielkovinu alebo vajcia.

AKO KONZUMOVAŤ KONOPNÝ PROTEÍN?

Najlepšie rozmiešať v šejkri s vodou alebo tekutiou ako napr. s ryžovým, ovseným mliekom alebo ovocnou či zeleninovou šťavou. Môžete osladiť medom, ovocným cukrom, ďatlovým či agávovým sirupom. Ak chcete, dochutíte kakaom, škoricou, vanilkou a pod. Výborné sú aj tkzv. smoothie, čiže husté šejky, ktoré vytvoríte tak, že zmixujete s ovocím alebo so zeleninou, prípadne pridáte tekutinu alebo mlieko podľa potreby a želanej hustoty šejku. Samozrejme, možno pridať do jogurtov, kaší, muesli, omáčok, pomazánok, do múky pri pečení či varení až do 20-30% hmotnosti.

AKO DÁVKOVAŤ KONOPNÝ PROTEÍN? KOĽKO PROTEÍNOV POTREBUJEME?

Dospelý človek podľa vykonávanej aktivity by mal denne prijať cca 1-1,5g bielkovín na 1kg hmotnosti, jednorázovo však dokáže využiť max. do 20g bielkoviny. Veľkú časť proteínov nám pokryje naša strava. Pokiaľ využívame proteín ako doplnenie kvalitných bielkovín, postačuje dospelému človeku ako jedna dávka cca 30g proteínového prášku do tekutiny (alebo aj do jogurtu, rozmixovať z ovocím a pod.) 1-5x denne. Ideálne ráno ako súčasť raňajok alebo miesto jedného jedla denne zmixovaný s ovocím či zeleninou (napr. pri redukčných diétach). Ak ho využívame pri tréningu, športe alebo fyzickej práci, podľa náročnosti činnosti a hmotnosti jedinca sa doporučuje užiť cca 1 dávku (30g) pred a a 1-2 dávky (30-60g) bezprostredne po tréningu či námahe. Pred vytrvalostným športom je lepšie proteín viac osladiť, aby malo telo dostatok energie. Samozrejme, používať na osladenie cukor je absolútne nevhodné, a je to jedno, či je tmavý alebo trstinový. Používajte radšej prírodné sladidlá ako med, javorový či agávový sirup, fruktózu či glukózu, ovocné šťavy a pod. Populárna stévia proteín síce osladí, ale neposkytne energiu, takže je vhodná skôr pre silové športy. Pokiaľ zamiešate proteínový prášok v ryžovom, ovsenom či mandľovom mlieku, nemusíte sladiť, pretože tieto nápoje sú prirodzene sladké vďaka enzymatickému procesu výroby (teda pokiaľ kúpite 100% rastlinné mlieko bez sladidiel).

PREČO JE KONOPNÝ PROTEÍN SUM ŠPIČKOU NA TRHU?

Porovnajte sami. Náš proteín má krásnu zelenú farbu, jemnú, trochu sladkastú, trochu trávovú, ale typickú konopnú chuť, na ktorú sa dá ľahko zvyknúť, veľa ľuďom chutí okamžite. Nie je horký, trpký ani štipľavý. Typickým prejavom nekvalitného či starého konopného proteínu je hnedá či šedožltá farba, zatuchnutá či trpká chuť, ktorá zostáva v ústach. Taký proteín neužívajte. Zrejme bol vyrobený zo semienka nízkej kvality, zle presušeného a pod. Kúpou našeho proteínu máte 100% istotu najvyššej kvality!

 

Nutričné hodnoty:

(Priemerné nutričné hodnoty na 100g výrobku)
Energetická hodnota: 1650Kj/400Kcal
Bielkoviny: až do 55g (min. 50g)
Karbohydráty: 23g (z toho: Sacharidy: 4g, Vláknina: 18g/72%*)
Tuky: 11g (z toho: Trans: 0; Nasýtené: 1g, Mononenasýtené (Omega-9): 1g, Polynenasýtené: 9g z toho: Omega-6: 6,5g, Omega-3: 2,5g)
Cholesterol: 0, Sodík 0
Vitamíny: B1: 100%*, B3 70%*, B6 80%*, B9(kyselina listová) 100%*
Minerály a stopové prvky: Železo 160%*, Magnesium 300%*, Zinok 130%*, Meď 110%*, Fosfor 160%*, Draslík 37%*
*doporučenej dennej dávky

Zloženie:

100% *Bio Raw konopný proteínový prášok tepelne neupravený (živá strava = raw) s 50% podielom bielkovín. *bio = z ekologického poľnohospodárstva

Krajina pôvodu: Kanada

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.