Zmes na chlieb s pohánkovou vlákninou 500g Nominal

PDFTlačiťEmail
Bezlepková zmes bez mlieka, vajec, sóje, umelých farbív, aróm a konzervačných látok.
Zmes na chlieb s pohánkovou vlákninou 500g NominalZmes na chlieb s pohánkovou vlákninou 500g Nominal
Predajná cena po zľave
Predajná cena2,60 €
Zľava
Popis
Zmes na chlieb s pohánkovou vlákninou 500g Nominal
Zo zmesi pripravíte chlieb "Pre zdravie" s pohánkovou vlákninou. Pripravili sme radu výrobkov s názvom "Chlieb pre zdravie", ktorá je určená pre všetkých, nielen pre celiakov, ktorí sa chcú stravovať zdravo a chutne a hľadajú aj bezlepkovú alternatívu.
Chlieb Pre zdravie s celozrnnou pohánkou je unikátny výrobok, ktorý bol v roku 2008 ocenený na Medzinárodnom potravinárskom veľtrhu Salima v kategórii TRENDY. Výrobok spĺňa náročné požiadavky nielen pre bezlepkovú diétu, ale aj diétu diabetickú. Má priaznivý glykemický index a vysoký obsah vlákniny predovšetkým z celozrnnej pohánky.
Svojou štruktúrou, farbou i chuťou je podobný tmavým typom chleba. Okrem lepku neobsahuje zmes ani mlieko, vajcia, arómy, umelé farbivá či konzervanty.
Spĺňa požiadavky na zdravý a chutný chlieb.
Základná príprava: Zmes je určená pre pečenie v domácich peciach (krátky dvojhodinový program), aj v bežnej rúre. V tomto prípade k 500 g zmesi pridáme 440 g vody, 20 g oleja a 13 g čerstvého droždia. Cesto vymiešame a dobre spracované necháme 15 minút stáť. Potom ním naplníme dôkladne vymazanú formu. Chlieb necháme kysnúť 45 - 60 minút. Pečieme vo vyhriatej rúre (najprv 200 ° C potom 180 ° C) asi 60 minút.
Zloženie: Pšeničný škrob deproteinovaný, celozrnná pohánková múka, lupinová múka, zahusťovadlo guarová guma, ľanové semienko, soľ, chlebové korenie
Bezlepkový výrobok: obsah lepku nižší ako 10 mg na 100 g výrobku určeného na spotrebu
Nutričné hodnoty v 100g:
Energia: 628kJ/148kcal
Bielkoviny: 3,6g
Sacharidy: 32,2g
Tuky: 3,4g
Krajina pôvodu: Česká republika
Výrobca: Nominal
 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.