Ryžová krupička jemná 500g Natural

PDFTlačiťEmail
Vyznačuje sa aj svojou ľahkou stráviteľnosťou.
Ryžová krupička jemná 500g NaturalRyžová krupička jemná 500g Natural
Predajná cena po zľave
Predajná cena1,00 €
Zľava
Popis
Ryžová krupička jemná 500g Natural
Ryžová krupička je bezlepkový obilninový výrobok, ktorý obsahuje veľmi dobre stráviteľnú ryžovú múčku vysokej kvality. Výborne sa hodí na zahusťovanie mliečnych jedál či polievok.
Mliečna zmes zahustená krupičkou má zvýšený sýtiaci účinok. V prípade, že matka dojčí a nechce dieťaťu zavádzať umelú výživu, stačí na prípravu krupičky len prevarená voda pre dojčatá.
Ďalšou výhodou ryžovej krupičky je, že z nej možno veľmi ľahko a rýchle pripraviť ryžový odvar, ktorý sa podáva v prípade črevných ťažkostí.

Ryža je výborným zdrojom rastlinných bielkovín, vitamínu B1, B3, E, draslíka, horčíka, železa a energie vo forme sacharidov. V ryži všeobecne sa vyskytuje viac kvalitných rastlinných bielkovín ako v pšenici, neobsahuje lepok a môžu ju konzumovať aj celiatici. Má minimálne množstvo tuku a žiadny cholesterol. Obsahuje vysoký obsah nenasýtených mastných kyselín.
Ryža vo všeobecnosti patrí medzi najmenej alergénne potraviny, dobre ju znášajú deti aj dospelí s tráviacimi problémami.
Príprava:
100g krupice a štipku soli vsypeme do 1 litra vriaceho obilného mlieka alebo vody a miešame až kým kaša nezhustne. Hotovú krupicu ľubovoľne dochutíme. Možno ju použiť aj k zahusteniu polievok a omáčok.
Zloženie: 100% ryžová krupica jemná
Výrobca: Natural
Krajina pôvodu: Česká republika
 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.