Múka zo zelených banánov 500g Yungas

PDFTlačiťEmail
Prirodzene bezlepková náhrada múky, výborná na kaše, polievky, alebo zahusťovanie.
Múka zo zelených banánov 500g YungasMúka zo zelených banánov 500g Yungas
Predajná cena po zľave
Predajná cena7,50 €
Zľava
Popis
Múka zo zelených banánov 500g Yungas
Banány sú najviac spotrebovávaný druh ovocia po celom svete. V civilizovanej kultúre sú konzumované len zrelé banány, pričom v chudobnejších krajinách kde ich pestujú, je zelený banán základným zdrojom potravy.
Múka zo zelených banánov má vysokú nutričnú hodnotu, je bohatá na vlákninu.  Je vynikajúcim zdrojom draslíka, horčíka,  železa a je bezlepková.
Hlavnou vlastnosťou múky zo zelených banánov je obsah rezistentného škrobu (RS2). Jeho vstrebávanie v tele a vplyv na metabolizmus sa líši od iných druhov škrobu.
Rezistentné škroby sa nerozdeľujú počas trávenia v tenkom čreve, ale ich baktérie rozkladajú v hrubom čreve. Vytvoria sa rôzne mastné kyseliny s krátkym reťazcom z ktorých najznámejší je mastná kyselina Omega 3.
Mimoriadný význam má kyselina butyrátová, ktorá pomáha udržiavať zdravie v hrubom čreve a znižuje zápaly, optimalizuje metabolizmus.
Použitie: Múka sa dá použiť samostatne, alebo pomiešať inými múkami. Vynikajúca prísada pre rôzne kaše, polievky a omáčky, alebo môže sa používať na zahusťovanie.
Krajina pôvodu: Peru
Vyrobené v: Maďarsku

 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.