Filtračná kanvica Oasa Červená vložka

PDFTlačiťEmail
Základná filtračná vložka FAM 1 má mimoriadne veľký objem sorpčných plôch s mimoriadnou filtračnou účinnosťou. Ideálna na úpravu pitnej vody z vodovodu
Filtračná kanvica OasaFiltračná kanvica Oasa
Predajná cena28,71 €
Predajná cena bez DPH23,39 €
Zľava-3,19 €
Popis
Filtračná kanvica Oasa Červená vložka FAM 1
Účinne zlepšuje kvalitu pitnej vody dodávanej z verejného vodovodu alebo zo studne a je vhodný do každej domácnosti, na dovolenku, na chatu aj do firmy a kancelárie.

    Filtračná vložka vodného filtra je výmenná s kapacitou až do 800 litrov (podľa typu filtra). Náhradné vložky do filtra môžete v pôvodnom balení skladovať neobmedzene dlhú dobu (v suchom stave). Nádobový vodný filter OASA je štandardne dodávaný s filtračnou vložkou na bežnú vodu (s červeným viečkom). V prípade záujmu o iný typ si to môžete pri objednávke zmeniť.
    Ak plánujete filter používať na dodatočnú úpravu vody zo studne, odporúčame zistiť si vopred obsah dusičnanov vo vode, napr. pomocou testovacích prúžkov. Ak je to menej ako 50 mg/liter, môžete používať filtračnú vložku s červeným viečkom (na bežnú vodu). Ak je hodnota vyššia ako uvedená, odporúčame použiť filtračnú vložku na znižovanie dusičnanov.
    Filtračné vložky sú bakteriologicky stabilizované a po celú dobu životnosti a nezhoršujú bakteriálne vlastnosti vody. Takto upravenú vodu môžete bez obáv uskladniť v chladničke až tri dni bez toho, aby sa zmenili jej vlastnosti a kvalita.
    Sklenenú kanvicu vodného filtra OASA je možné použiť aj na priame ohrievanie vody na sporáku, je vyrobená z varného skla. Odkladaciu nádobku môžete používať aj ako odmerku.
Typy filtračných vložiek:
červená - na bežnú vodu z vodovodu - kapacita do 800l
zelená - na znižovanie dusičnanov - kapacita do 150l
modrá - na znižovanie tvrdosti vody - kapacita do 240l
čierna - na filtráciu ťažkých kovov vo vode - kapacita do 800l
Technické údaje:
    Vodný filter OASA je určený pre trvalý styk s vodou
    Objem sklenenej nádoby (kanvica): 1 liter
    Objem vrchnej plastovej nádoby s filtrom: 0,9 litra
    Výška celého filtra v pracovnej (filtrovacej) polohe: 20 cm
    Filter OAZA nie je určený pre prípravu dojčenskej vody
    Odkladaciu nádobu môžete používať aj ako odmerku.
    Sklenenú kanvicu z filtra je možné použiť aj na ohrievanie vody na plameni k príprave čaju, kávy a pod.
Obsluha nádobového vodného filtra OASA
    Po odstránení vrchnáka nalejte do plastovej nádoby vodu a počkajte než pretečie filtrom. Potom odoberte vrchnú plastovú časť s filtrom a odložte do priloženej odkladacej nádoby.
    Pri prvom použití novej filtračnej vložky so zeleným viečkom (na dusičnany, alebo tvrdú vodu) nepoužívajte prvý liter prefiltrovanej vody – filter treba najprv „prepláchnuť“ - zavlhčiť.
    U novej vložky s červeným viečkom (na bežnú vodu) nepoužívajte prvé 3 litre vody, lebo voda môže byť zakalená prachovým podielom aktívneho uhlia.
    Sklenenú kanvicu následne vypláchnite čistou vodou.
    Po tomto zavlhčení filtračnej vložky je prístroj pripravený na čistenie pitnej vody.
    Ak nepoužívate filter viac ako 24 hodín, nepoužívajte na spotrebu prvých 0,2 l upravenej vody. Pri odstavení vodného filtra na dlhšie obdobie ako jeden týždeň, potom nepoužite prvý liter vody.
    Ak chcete vymeniť filtračnú vložku nádobového filtra, plastovú nádobu odoberte a tlakom zdola na filtračnú vložku ju vysuňte dovnútra plastovej nádoby. Potom vložte novú filtračnú vložku do plastovej nádoby a dôkladne zatlačte aby bola zarovnaná s dnom nádoby.


Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.