Spirulina prášok BIO 125g Iswari

PDFTlačiťEmail
Prášková
Spirulina BIO
Predajná cena po zľave
Predajná cena7,50 €
Zľava
Popis

Prášková spirulina BIO 125g

Spirulina je zelenomodrá sladkovodná sinica (cyanobaktéria), ktorú môžu bezpečne konzumovať ľudia a zvieratá. Na komerčné využitie sa pestujú dva druhy spiruliny: Arthrospira platensis a Arthrospira maxima. Vyskytujú sa prirodzene v subtropických a tropických oblastiach, kde rastú v jazerách s vysokým pH.

Sušená spirulina obsahuje okolo 60% bielkovín. Ide o plnohodnotné bielkoviny obsahujúce všetky esenciálne (t.j. také, ktoré si telo nevie samé vyrobiť) aminokyseliny. Týmto predčí bežné rastlinné zdroje bielkovín, napr. strukoviny. Obsahuje tiež niekoľko druhov nenasýtených mastných kyselín (omega 3, omega 6), vitamíny skupiny B (B1, B2, B6, B9) a vitamíny C, D, A , E. Je zdrojom draslíka, vápnika, chrómu, medi, železa, magnézia, mangánu, fosforu, selénu, sodíka a zinku. Nachádzajú sa v nej viaceré pigmenty vrátane chlorofylu a betakaroténu.

Spirulina býva často odporúčaná na detoxikáciu organizmu, ako zdroj bielkovín, vitamínov a minerálov. Záver výskumov vedcov z Mexickej univerzity hovorí o jej hypolipidemickom účinku (znižovanie hladiny tukov v krvi, LDL-C cholesterol) a účinku na znižovanie krvného tlaku.

AKO POUŽIŤ BIO SPIRULINU (PRÁŠOK)

Spirulina má chuť typickú aj pre iné riasy. Je dôležité, aby sa tepelne neupravovala a používala iba pri teplote do 40°C. Len tak budú zachované všetky výživné látky. Pravidelná konzumácia sa neodporúča tehotným a dojčiacim ženám (toxíny sa vylučujú aj do materského mlieka).

Obvykle sa odporúča užívať na začiatku 1 čajovú lyžičku denne, neskôr sa dávka môže zvýšiť na 2 čajové lyžičky. Pri liečebných kúrach sa zvyčajne odporúča cca 1 polievková lyžica denne.

  • pridajte do ovocnej alebo zeleninovej šťavy
  • posypte na polievku, hlavné jedlo alebo šalát (pozor, iba do 40°C)

Nutričné hodnoty v 100 g:

Energia 290 kcal/1214 kJ
Proteiny 57,50 g
Tuky 7,70 g
Sacharidy 23,90 g
Vláknina 3,60 g
Sodík 1048 mg

Krajina pôvodu: Mimo EU

Výrobca: Iswari Superfood s. r.o.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.