Manuka med 10+ Active RAW 250g GreenBay

PDFTlačiťEmail
RAW 10+ Active Manuka med, nepasterizovaný, neriedený, minimálne filtrovaný, liečivý, z kríkov manuka.
Manuka med 10+ Active RAW 250g GreenBayManuka med 10+ Active RAW 250g GreenBay
Predajná cena po zľave
Predajná cena30,40 €
Zľava
Popis
Manuka med 10+ Active RAW 250g GreenBay

Active MANUKA med GREEN BAY je jedinečný med získavaný z kvitnúcich stromov Manuka (Leptospermum scoparium), ktoré rastú výnimočne len na Novom Zélande. Dlhodobo asociovaný s vitalitou a blahobytom, Active Manuka Med má mimoriadne antibakteriálne vlastnosti, ktoré pôsobia vysoko preventívne proti rôznym ochoreniam, ako aj proti MRSA (Methicilín Rezistentný Staphylococcus Aureus).Tento med taktiež napomáha pri regenerácií buniek, zmierňovaní zápalových ochorení, žalúdočných vredoch a optimalizuje trávenie. Regeneračné a hojivé vlastností manuky boli využívané už pôvodnými obyvateľmi Nového Zélandu - Maurmi. V maurskom preklade znamená manuka "cítim sa dobre". Jedným z prekladov pôvodného názvu manuky, ktorý veľmi dobre charakterizuje tento jedinečný produkt dodnes, je aj "zabíjač baktérií a plesní". Tento med je 100%, nepasterizovaný, neriedený, minimálne filtrovaný, bez akýchkoľvek konzervačných látok a pridaných farbív. Active manuka med je právom zaraďovaný medzi tzv. SUPERFOODS. Spĺňa kritéria surovej stravy (RAW FOOD) a je samozrejme v BIO kvalite.

Nutričné vlastnosti:
Active Manuka Med obsahuje železo, zinok, vitamíny B, enzýmy a iné zložky a má silné regeneračné schopnosti, ktoré ho robia vhodným pre ľudí zotavujúcich sa z rôznych chorôb. Prirodzená acidita tohto medu zabraňuje rastu a šíreniu sa "nevhodných" baktérií, zároveň obnovuje tkanivá a stimuluje tvorbu bielych krviniek. Vysoké hodnoty antioxidantov napomáhajú potláčaniu zápalových ochorení.

Zdravie:
Manuka med je čisto prírodný tradičný liek overený 4000 ročnou tradíciou. Active Manuka med je považovaný za tak veľmi účinnú liečebnú zbraň, že sa používa v mnohých známych nemocniciach po celom svete v boji proti vážnym infekciám rán.

Boj proti infekciám:
vitalita • čistenie rán • potláčanie baktérií

Active Manuka med má dva antibakteriálne systémy, jeden na báze peroxidu vodíka (aj v iných medoch) a druhý na báze účinnej látky methylglyoxal (UMF - unique manuka factor*). Spoločne vytvárajú jedinečné podmienky pre hojenie tkanív. Med je používaný pri potláčaní vyše 60 rôznych patogénnych baktérií, plesní, húb a kvasiniek (gram pozitívne baktérie). Antibakteriálna schopnosť je vysoko účinná a preukázala značné výsledky pri "čistení" rán a v boji proti infekciám.

Starostlivosť o hrdlo, ústnu dutinu a hlasivky:
proti bolesti hrdla • zmierňuje symptómy • proti zápalu ďasien

Active Manuka med výborne pôsobí proti baktériám, ktoré spôsobujú zápal hrdla. Zatiaľ čo bojuje proti infekcii, tlmí zápal, čím zmierňuje bolesti hrdla. U detí s nočným kašľom, ktorým bol podávaný Active Manuka med (štúdia z roku 2007), bola preukázaná efektívna úľava od symptómov a dobrý spánok. Užívanie Manuka medu je taktiež účinné v boji proti baktériám vyvolávajúcim zápal ďasien.

Trávenie:
overený liek • vysoko účinný • posilňujúci

Keďže Acitve Manuka med obaľuje tráviace ústroje zvnútra, uľahčuje tráviaci proces a zlepšuje peristaltiku. Zároveň chráni črevá proti rôznym škodlivým javom ako napr. reflux. UMF aktivita 15+ svedčí o tom, že antibakteriálna sila je porovnateľná s 15% roztokom fenolu. Je dokázané, že Active Manuka med je efektívny proti baktérií Helicobacter Pylori, ktorá spôsobuje žalúdočné vredy.

Starostlivosť o pokožku:
udržuje vlhkosť • regeneruje • zjemňuje a zvláčňuje

Výnimočnou vlastnosťou Active Manuka medu v starostlivosti o pokožku je to, že udržuje vlhkosť a umožňuje pokožke lepšie a rýchlejšie hojenie s minimálnym rizikom výskytu jaziev. Je výborný na popáleniny, odreniny, vyrážky, afty a uštipnutie hmyzom. Active Manuka med vytvára ochrannú vrstvu pri hojení pokožky a napomáha lepšiemu hojeniu tkanív. Zároveň podporuje rast nových tkanív, zjemňuje a zvláčňuje pokožku.

Active Manuka Med pôsobí prospešne taktiež pri:
bolestiach kĺbov pri zvýšenej námahe, liečbe lupienky a iných formách ekzémov, dyspepsii, hnačke, migréne...

Príprava a užívanie:
Odporúčaná dávka pre deti je 1 čajová lyžička denne s kúskom chleba. Dávkovanie pre dospelých je podmienené zdravotnými príčinami. Všeobecne sa odporúča cca. 1 čajová lyžica denne. Aby nedošlo k zriedeniu medu a následnému zníženiu jeho účinkov, odporúča sa nepiť a nejesť pol hodiny pred a taktiež pol hodiny po požití Manuka medu. Nepridávať do horúcich nápojov alebo jedál aby sa predišlo znehodnoteniu účinných látok. Neodporúča sa deťom do 1 roka.

*UMF = unique manuka factor:

Active Manuka medy môžu obsahovať rôznu koncentráciu antibakteriálnych účinkov. Preto tento produkt prešiel počas posledných desaťročí širokým laboratórnym výskumom a jednotlivé medy sú označené rôznymi stunami antibakteriálnej aktivity. Napr.: UMF 5+, UMF 10+, UMF 15+. Už pri medoch 10+ a vyššie bola vedecky dokázaná silná antibakteriálna schopnosť neporovnateľná s inými druhmi medu a jedinečná len pre Active Manuka med z Nového Zelandu. UMF aktivita 15+ svedčí o tom, že antibakteriálna sila medu je porovnateľná s 15% roztokom fenolu (University of Waikato, Hamilton, NZ). Zloženie: 100% BIO 15+ Active Manuka med (RAW - surová strava)

Zloženie: 10+ Active Manuka Med v RAW kvalite (tepelne neupravovaný)

Výživové údaje na 100g:
Energia: 1400 kcal / 335 kJ
Sacharidy 82,1 g (z toho cukry: 82,1 g)
obsahuje zanedbateľné množstvá tuku, bielkovín nasýtených mastných kyselín, soli
10+ obsahuje aspoň 261 mg / kg metylglyoxalu (5,2mg na 20g)

Skladovanie: skladujte v chlade

Krajina pôvodu: Nový Zéland
Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.