Írsky mach RAW 125g Vitalvibe

PDFTlačiťEmail
na výrobu raw želatíny
Írsky mach
Predajná cena po zľave
Predajná cena9,80 €
Zľava
Popis

Írsky mach

Irish Moss (Írsky mach) je druhom morské riasy a svojimi výživovými hodnotami sa radí medzi potraviny s vysokou nutričnou hodnotou.

Írsky mach má mnoho blahodarných účinkov na zdravie človeka, pretože obsahuje 15 z 18 nevyhnutných (esenciálnych) prvkov, ktoré tvoria ľudský organizmus. Je veľmi bohatý na vápnik, jód, síru a draslík a na vitamíny A, D, E, F a K. To je dôvod, prečo je tejto morskej riase prisudzovaná schopnosť pomôcť pri odstraňovaní radu problémov od porúch močového mechúra, zápale priedušiek, zápachu z úst, črevných problémov, infekčných opuchov kĺbov, pľúcnych problémov, problémov so štítnou žľazou až po tuberkulózu. Pomáha aj proti nádorom a vredom. Nedávne štúdie zistili, že írsky mach má antivírusové účinky a môže teda pomáhať v boji s chrípkou typu B as vírusy spôsobujúce mumps.

Prečo práve Írsky mach? Írsky mach získal svoj názov podľa toho, že je najhojnejšie rastúca morskou riasou v moriach okolo Írska, kde má táto riasa veľkú tradíciu v ľudovom liečiteľstve. V 19. storočí sa Írsky mach stal jedným z hlavných zdrojov potravín a výživy v niektorých častiach Írska. V dnešnej dobe si získava popularitu v oblasti nielen zdravej výživy ako výborný zdroj živín, ale zároveň aj ako skvelý pomocník v kulinárskej kuchyni.

Írsky mach rastie v obrovskom množstve aj vo útesových častiach atlantického pobrežia Ameriky a nachádza sa aj v časti Tichého oceánu. Čerstvý Írsky mach je mäkký a má pestré sfarbenie. Írsky mach sa používa do rôznych pokrmov ako želé či želatína. Toto zdravé rastlinné želé možno použiť aj do zmrzliny, nápojov, dezertov a ďalších pokrmov ako zahusťovadlo a spojivo. Írsky mach sa tiež používa v kozmetike - pridáva sa do telového mlieka.

Odporúčané dávkovanie: Riasy namočte v teplej vode a nechajte ich po dobu asi dvoch hodín lúhovať. Potom rozmixujte riasy v mixéri na konzistenciu želatínové hladkej pasty. Riasy možno použiť aj do šalátov a ďalších pokrmov.

 

Obsah: 125 gramov

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.