Balance čokoláda bez cukru 85g Dark pistachio

PDFTlačiťEmail
Pistáciová
Horká čokoláda bez cukru
Predajná cena po zľave
Predajná cena2,25 €
Zľava
Popis

 

Horká čokoláda Balance pistácie 85 g

Horká čokoláda s pistáciami Balance je bez cukru a je sladená maltitolom. Je to pravá belgická čokoláda. Belgická spoločnosť Klingele chocolade sa špecializuje na výrobu vysoko kvalitnej čokolády bez pridaného cukru. Pod značkou Balance uvádza na trh celú radu čokolád bez umelých sladidiel a konzervčných látok. Ako náhradu cukru používa prírodné sladidla maltitol, laktitol a stéviu. Čokolády Balance sú vhodné pre diabetikov a pre všetkých, ktorí sa rozhodli obmedziť príjem cukru.

Čokolády Balance sú zdravou alternatívou k bežným čokoládam plným rafinovaného cukru, mlieka a hydrogenovaných tukov. Nenájdete v nich repný cukor, ani umelé sladidlá ako aspartam, ale iba prírodné sladidlá maltitol a laktitol.
Tieto polysacharidy majú oproti cukru značné prednosti. Majú až o tretinu menej kalórií, nižší glykemický index a štiepia se v organizme postupne, teda nezvyšujú prudko hladinu krvného cukru. Sú vhodné aj pre diabetikov a nepodporujú vznik zubného kazu. Maltitol a laktitol sa vyznačujú príjemnou sladkou chuťou a na rozdiel od umelých sladidel nepotlačujú pôvodné aróma a chuť kakaa.
Čokolády Balance sú naviac obohatené inulímom, prírodným sladidlom získavaným z čakanky, ktorý súčasne pôsobí ako prebiotikum. Stimuluje tvorbu zdraviu prospešných probiotických kultúr – bifidobakterií a má preto pozitívny vplyv na zažívací systém.

Zloženie: kakaová hmota, 17,5% maltitol (z kukurice), 17,1% laktitol, 10% pistácie, kakaové maslo, inulín, emulgátor (sójový lecitin), aróma (prírodná vanilka)
Obsah kakaa min. 52%

Môže obsahovať stopy mlieka a arašidov. Nadmerná konzumácia môže mať laxatívne účinky.

Alergény: sója a orechy

Krajina pôvodu: Belgicko

Výrobca: Klingele chocolade

Nutričné hodnoty: energia: 461/1930kcal

proteiny: 6,5g

karbohydráty: 39,4g

tuky: 36g

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.