Dub Byliny 30g Serafín

PDFTlačiťEmail
Dub kôra
Dub
Predajná cena po zľave
Predajná cena1,25 €
Zľava
Popis

Dub kôra (Quercus robur) 30g

Kôra duba letného sa užíva vnútorne vo forme odvaru alebo v prášku proti žalúdočnému a strevnému kataru a hnačky. Užíva sa tiež ako protijed pri otravách alkaloidmi a soľami kovov. Odvar (pre vaňové kúpele) sa pripraví z 1 polievkovej lyžice kôry, ktorá sa 10 minút varí v 1l vody, potom sa nechá vylúhovať 15 minút pri normálnej teplote a scedí sa.

Zvonka sa kôra duba používa ako kloktadlo pri zápaloch sliznice úst a hrtana a k príprave kúpeľov pri omrzlinách, popáleninách, hemoroidoch, kožných chorobách, pri svrbivých vyrážkach a proti nadmernému poteniu nôh. Svojím adstringentným účinkom zastavuje krvácanie. Nálev z dubovej kôry sa používa aj pri zápalových ochoreniach análnej a genitálnej oblasti vo forme kúpeľov výplachov a obkladov. 2-3 polievkové lyžice dubovej kôry sa zalejú 0,5 l vriacej vody a nechajú sa 25 minút vylúhovať a potom sa scedí. Nálev i odvar sa pripravujú vždy čerstvé.

Nesmie sa používať pri srdcovej nedostatočnosti a pri vysokom krvnom tlaku.

Používame ho do kúpeľa pri omrzlinách, hemoroidoch, ekzémoch, proti poteniu nôh apod. Dávkujeme 500g na 3-4l odvaru k obkladom alebo ho môžeme použiť ako prísadu do kúpeľa.

Výrobca: Serafín

Krajina pôvodu: Česko

 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.