Olej Baobabový BIO kozmetický 100ml Biopurus

Olej Baobabový BIO kozmetický 100ml BiopurusOlej Baobabový BIO kozmetický 100ml Biopurus
Olej Baobabový BIO kozmetický 100ml Biopurus
100% BIO olej lisovaný za studena zo semien, skvelý kozmetický olej s vysokým obsahom flavonoidov.
HodnotenieNie je ešte ohodnotené
Cena
Cena po zľave9,50 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena11,40 €
Zľava
Popis
Olej Baobabový BIO kozmetický 100ml Biopurus

Baobabový olej je rastlinný olej, ktorý sa získava lisovaním zo semien stromu baobab (Adansonia digitata). Väčšina ľudí pozná meno tohoto stromu pod názvom Baobab Baobab. Strom patrí do rodiny slez. Je jedným z najcharakteristickejších stromov v Afrike a aj na Madagaskare a pre mnoho pôvodných, voľne žijúcich živočíchov hrá dôležitú úlohu ako stanovisko alebo krmivo. Stromy môžu byť veľmi staré a niektorí botanici sú presvedčený o veku až 2000 rokov. Takmer všetky časti stromu africký obyvatelia vedia využiť. Baobab je až 25 m vysoký, masívny strom s štvorcovou základňou, môže mať veľmi rozsiahle dno a kónicky sa zužuje smerom nahor.
Vďaka svojím jedinečným účinkom si právom získal pomenovanie Strom života.
Baobab obsahuje veľké množstvo zdraviu prospešných látok. Vitamín E, C, B1, B6, bielkoviny, železo, vápnik, drasík, meď, fosfor, zinok a horčík.
Olej je používaný ako kozmetický, pretože obsahuje najmä triesloviny, katechín, má vysoký obsah flavonoidov, listy sa používajú proti akné a zápalom, výťažky z červených vlákien sušeného ovocia sú plné antioxidantov. Olej obsahuje mastné kyseliny, obsah kyseliny palmitovej je o 23% vyšší ako u iných olejov a tým má olej dobrú oxidačnú stabilitu. Okrem toho má baobabový olej vyvážený pomer – kyselina palmitová (cca 34-38%) a kyseliny linolovej (cca 29%). Olej je sám o sebe mimoriadne bohatý na vitamín C. Baobabový olej je univerzálny a hodí sa ako stabilizačná zložka, a to najmä v olejovej zmesi pre suché a poškodené kožné bariéry, hydratuje extrémne suchú a dehydrovanú pleť, zvyšuje pružnosť pokožky a pôsobí proti vráskam. Spôsobí, že vaša pokožka bude opäť žiariť, veľmi rýchlo upokojuje podráždenú pokožku – vynikajúci na ukľudnenie suchého ekzému a psoriázy a akýchkoľvek šupinatých prejavov na pokožke. Chráni pokožku pred stratou podkožnej vody a má upokojujúci účinok.
Veľmi osvečnený je aj pri starostlivosti o vlasy. Vlasy posilňuje, regeneruje, vyživuje do hĺbky a zanecháva ich žiarivo leské. Posilňuje ich vnútornú štruktúru a zabraňuje lámaniu končekov.

Použitie: Len na vonkajšie použitie - kozmetický výrobok. Použitie podľa potreby.
Zloženie: 100% BIO olej liusovaný za studena (kozmetický)
Olej je bez umelých konzervačných látok a farbív.
Skladovanie: na tmavom a chladnom mieste do 22 C. Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí.
Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.
Obsah: 100ml v tmavej sklennej fľaši
Krajina pôvodu: Nemecko
Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady EÚ č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach sa zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú, (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nie je možné poskytovať tieto informácie priamo na výrobkoch, alebo pri predávaných produktoch.
Viac informácií o výrobku získate na:

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.