Rhino horn konvička červená

PDFTlačiťEmail
Konvička na výplach nosa
Rhino horn konvička červenáRhino horn konvička červená
Predajná cena po zľave
Predajná cena9,60 €
Zľava
Popis
Konvička Rhino horn červená

Ak máte upchatý nos, ste prechladnutí, trpíte zápalmi prinosových dutín alebo máte alergiu či sennú nádchu, vyplachovanie nosa konvičkou Rhino Horn Vám môže pomôcť.Táto metóda je veľmi účinná pri prevencii a liečbe bežných zápalov horných ciest dýchacích ako aj akútnych či chronických zápalov prinosových dutín. U osôb trpiacich chronickou alergickou nádchou (predovšetkým pri alergii na peľ a prach) dochádza pri výplachu nosa k odstráneniu alergénov a tým ku zmierneniu obtiaží.Výplach nosa konvičkou Rhino Horn™ je prirodzenou a veľmi účinnou alternatívou k používaniu bežných nosových sprejov a kvapiek.
Použitie konvičky Rhino Horn™:
-roztok na výplach nosa pripravíte tak, že konvičku (300 ml/200 ml) naplníte vodou s telesnou teplotou (asi 37˚C), v ktorej rozpustíte 2,7g/1,8g kuchynskej soli (NaCl). Na odmeranie presného množstva soli použite pribalenú odmerku. Konvičku uzavriete dlaňou a palcom a pretrepete, aby sa soľ rýchlejšie rozpustila. Výsledný roztok má koncentráciu 0,9% NaCl (fyziologický roztok).

-predkloňte sa, aby Vaša hlava bola nad umývadlom a zároveň hlavu pootočte tak, že sa budete dívať zboku. Brada by mala smerovať k hrudi, nemala by byť vysunutá dopredu, aby sa predišlo stekaniu roztoku do krku. Je potvrdené, že čím hlbší je predklon tela pri výplachu nosa, tím ďalej do vedľajších nosových dutín môže roztok preniknúť. Priložte ústie konvičky k nosovej dierke zboku a mierne zatlačte tak, aby bol nosový otvor uzavretý špičkou nálievky – roztok by touto nosovou dierkou nemal unikať. Aby mohla voda z konvičky vytekať, nesmie ústie konvičky naliehať na nosovú prepážku. Pri pocite upchatého nosa začnite dierkou, ktorá sa zdá byť voľnejšia. Zdvihnite konvičku mierne nahor a voda začne po chvíli samovoľne pretekať vnútrom nosa a vytekať druhou nosovou dierkou von. Dýchajte voľne ústami, v priebehu vyplachovania nie je možné dýchať nosom. Keď pretečie asi polovica obsahu konvičky, zdvihnite hlavu a nádobu odstráňte. Väčšia časť vody z nosa samovoľne vytečie, zvyšok je možné vytlačiť ľahkým vydýchnutím nosom. Druhú polovicu roztoku použite na výplach cez druhú nosovú dierku (viď video). V prípade, že sú nosové sliznice opuchnuté tak, že nemôžete nosom dýchať a nepretečie ním ani voda, môžete konvičkou striedavo nalievať roztok do oboch nosových dierok a ponechať ho vo vnútri vždy po dobu 5-10 sekúnd. Tento postup opakujte, pokiaľ voda nezačne nosom pretekať. Uvoľňujúci účinok je možné zosilniť dočasným použitím väčšieho množstva soli v roztoku – napr. 1,5 odmerky, tj. aplikáciou hypertonického roztoku. V období zvýšeného množstva alergénneho peľu vo vzduchu, pri silnejšom prechladnutí alebo v prípade akútneho zápalu dutín môže byť nos vyplachovaný niekoľkokrát denne. V prípade, že je výplach používaný ako preventívne a hygienické opatrenie, je dostatočné vyplachovať jedenkrát denne.

-po ukončení výplachu by v nose a nosových dutinách nemala zostať žiadna voda. Bežne na odstránenie tekutiny z nosa stačí vydýchnutie nosom a (nie príliš prudké) vysmrkanie. Na dôkladné odstránenie vody z nosa po použití konvičky sa predkloňte tak, aby hlava smerovala nadol. Hlavu otočte nabok a vysmrkajte hornú nosovú dierku pri súčasnom stlačení spodnej dierky. Hlavu otočte tvárou smerom k dlážke a znovu vysmrkajte rovnakú nosovú dierku. Toto opakujte niekoľkokrát u oboch nosových dierok.
Čistenie konvičky Rhino Horn™:
-po použití konvičku Rhino Horn™ dôkladne vypláchnite vodou a nechajte vyschnúť. Na suchom plastovom povrchu tak nemôžu dlhší čas prežívať baktérie ani vírusy. Po určitej dobe je vhodné konvičku dôkladne umyť horúcou vodou, prípadne v umývačke riadu. Konvičku (ale nie odmerku) je možné tiež sterilizovať vyvarením vo vode po dobu asi 3 minút. Usadeniny soli je možné odstrániť octom. Z dôvodu rizika šírenia infekcie by mal mať každý svoju vlastnú konvičku. 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.